Firma Lang yarns pro nás i letos připravila, ostatně jak je jejím zvykem, krásné novinky a kolekci trendových modelů.

Měla jsme možnost dopředu opět vyzkoušet jednotlivé příze a tak bych se ráda podělila o své postřehy i s vámi.

Už na veletrhu v Kolíně, mě stejně jako jiné „závisláky“ :-), uchvátila nová kolekce s názvem „Wooladdicts„.Nadchla mě i myšlenka základní řady přírodních odstínů, doplňovaných každoročně o trendy barvy. Mně osobně oslovuje i jednoduchý styl modelů této řady. Každý materiál je zde jiný, ale jedno mají všechny příze společné, jsou neskutečně jemné,heboučké a neuvěřitelně lehké. Osobně mohu doporučit každou z nich. Vaše volba tady bude ovlivněna jistě tím zda chcete úplet spíše pravidelný a celoroční, v tom případě padne volba na přízi Love. Svým charakterem vzdáleně připomíná Novenu. Odstíny mají jemný melange, plete se z ní úžasně, úplet je pravidelný  a jemný. Ti, kteří si oblíbili třeba Alpacu Superlight nebudou zklamáni ani volbou příze Water, je o něco silnější, kompaktnější, měkká a příjemná. Milovnice rustikálních úpletů určitě osloví Air a Earth. Pro milovníky teplých a silnějších pletenin je tady Fire.

Mezi mé jednoznačné favority už z veletrhu patřila příze Angelina a nezklamala ani při zkoušce vzorku, luxusní, přitom atraktivní už v hladké pletenině.

Za nepřehlédnutelnou pokládám efektní Drago. Moc hezky se z ní plete, i když uspořádání „chmíříček“ na lícovou stranu musíte při pletení trochu pomáhat, ovšem výsledek prostě stojí za to. Absolutně nepřehlédnutelný model, třeba v podobě ležérního kabátku.

 

Dalším mým favoritem je Freya, efektní, jemná, něžná……

 

Pro milovnice objemných, ale v tomto případě opět lehoučkých, pletenin je tady Luna. Opět krásný materiál, vhodný i na plastické vzory. Osobně se mi velmi líbí i příze Crucero, jedná se o čistou vlnu, která pochází z Peru. Je to vlna v pravém slova smyslu, tedy i trochu drsnější na omak. Syté odstíny jsou barvené  „tón v tónu“. Se zařazením této kvality ještě váháme. Vlna v této surovější podobě se zpravidla nesetkává u českých zákaznic s přílišným ohlasem.

 

Na veletrhu mě na modelech velmi oslovila i novinka Gossip, vystavené kabáty byly úžasné. Jedná se o přízi, která střídá nestejné struktury i barevnost. Ovšem při pletení vzorku mě zklamalo napojení jednotlivých úseků příze, kde vznikají v úpletu nevzhledné a třepící se kousky. Nakonec jsme se rozhodla,že tuto novinku do nabídky nezařadím.

V průběhu sezóny určitě zařadíme do nabídky skladem i novinku Greta, pruhující tenoučkou vlnu, vhodnou zejména na šátky a další doplňky.

 

Novinky Lang yarns podzim- zima 2018

5 komentářů u „Novinky Lang yarns podzim- zima 2018

 • 9.7.2018 (12:24)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, příze jsou jako vždy nádherné. Každá příze má něco do sebe. Už teď přemýšlím co z které bude hezké uplést. Dočkáme se také brzy Vámi avizované nášivky a tašky kolekce Wooladdicts? Děkuji.

 • 9.7.2018 (12:30)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  myslím, že určitě. Jsme nyní ale teprve v „náběhu“ nové sezóny tak prosíme o trpělivost :-).

 • 9.7.2018 (20:17)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, paní Linerová, po prvním „prolistování“ časopisů mě zaujaly zasněžené modely z příze Freya a byl to můj favorit na první pletení z novinek. Po přečtení vašich postřehů a dalším prohlížení svetrů a doplňků jsem nalomená, všechny jsou úžasné! Koncept Wooladdicts s menším počtem barev má něco do sebe, člověk se může více zaměřit na materiál a charakter příze a barva je jen doplňková.
  Ještě bych se ráda zeptala na Váš názor na přízi Victoria a Oslo ?
  Docela se těším až nějaká novinka dorazí a něco z ní upletu (i když je léto).

 • 10.7.2018 (9:45)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  Oslo je podle mého názoru velmi příjemná směsová příze, vhodná na celoroční použití. Má i velmi příjemný návin, co se spotřeby týče. Oproti tomu Victoria mě osobně materiálem moc neoslovila, i když na modelech vypadá barevnost efektně.
  Co se novinek z kolekce Wooladdicts týče, barvy trochu „klamou tělem“:-), nemusí se používat jen jako solitéry, ale nabízí se i velmi zajímavé barevné kombinace. Ale máte pravdu i v tom, že se zde lépe soustředíte na materiál a samozřejmě celá kolekce je navržena v aktuálním trendu střihově i vzorově jednoduchých pletenin. To pochopitelně nemusí vyhovovat všem a právě proto je pletení zajímavé, protože použití materiálu je v konečné fázi jen na pletařce :-).

 • 21.7.2023 (0:55)
  Trvalý odkaz

  Pipettes with resistances ranging from 2 to 3 MOhms were connected via an Ag AgCl wire to the headstage of an RK 300 patch clamp amplifier Biologic, Grenoble, France comprar cialis online I was confident that she would find me to be a healthy eater and that any food issues would be quick fixes for us

Komentáře nejsou povoleny.