Pro mě byl letošní veletrh 9. v pořadí. Do Kolína se vždy těším, nejen na veletrh samotný.

I když jsem jinak zastáncem poměrně zdravé stravy, první večer v Kolíně patří už několik let návštěvě restaurace Kleine Steakhaus a výbornému hovězímu steaku, který tady nabízí. Pokud máte v plánu navštívit Kolín a milujete steaky, rozhodně doporučuji nevynechat. Restauraci najdete přímo v centru města, nedaleko katedrály. A jestliže se necháte zlákat místním kvasnicovým pivem, nebude mít zážitek chybu :-).

Druhý den patří veletrhu, všem jednáním a dalším akcím obchodních partnerů, které ho doprovází. I letos jsem byla u toho a všetečně prohlížela všechno co mě zaujalo :-).

 

A třetí den už nás čeká jen postupně začít vstřebávat dojmy. Cestou zpět v autě často třídíme zážitky  a informace a diskutujeme a diskutujeme…..:-) Právě v souvislosti s tříděním dojmů celou dobu přemýšlím, jak jedním slovem letošní veletrh charakterizovat….Napadá mě jediné slovo a to barvy.

 

Na začátku jsem napsala ,že  do Kolína jezdím již poměrně dlouho a tak myslím mohu srovnávat, porovnávat a hodnotit.

Mimo domluvených schůzek projdeme i další prostory, včetně výrobců levnějších kategorií. Myslím, že každý prodejce by měl mít přehled o tom jaké možnosti trh nabízí, uměl porovnat kvality a materiály a to i ty, které v nabídce nemá nebo nechce mít. I letos bylo na veletrhu zastoupeno spoustu firem s nabídkou materiálů nižší třídy jako je Alize, Kartopu, Sheepjes….Jejich expozice jsou tradičně velké, plné barev a crazy modelů. Ale není to pro mě materiálová cesta, kterou chci svou nabídku směrovat a nabízet svým zákaznicím. I letos jsme si nabídku těchto firem prošli a i letos se náš postoj ohledně zařazení do naší nabídky nezměnil :-).

Na druhou stranu bylo k vidění spoustu přízí, které nás zaujaly….

 

Často se výstava v minulých letech nesla v nějakém podobném duchu nebo tématu, které ji sjednocovalo…Někdy to byly jemné pastely, jindy přírodní odstíny, silné příze nebo naopak efektní materiály. Jiný rok byly všude vidět kožešinové bambule, loni to byla duhová klubíčka a hračky…..

Zatímco firmy, které představují top kvalitu se držely určitého barevného konceptu, výrobci levnějších přízí doslova zářily barvami všech odstínů. Hraček letos výrazně ubylo, duhových klubek naopak :-).

 

Lang yarns jako tradičně představil absolutně největší prezentaci v rámci veletrhu, letos snad ještě větší než v minulých letech. A jejich modely, z mého pohledu prostě úžasné. Nadčasové, rafinované……Pokud procházíte veletrh a máte možnost v reálu srovnávat, musíte prostě uznat, že modely Lang jsou vždy jiné a stojí hodně vysoko.

Tu upletenou a nadýchanou krásu žádná fotka dokonale bohužel nevystihne…..

U Langa se dočkáme spousty novinek, největší z nich je koncepčně ucelená nová řada materiálů WOOLADDICTS. Jedná se o několik přízí v různých silách materiálu a složení, které jsou navzájem kombinovatelné. Každý materiál bude vyráběn v několika základních odstínech- šedá, smetanová, černá, hnědá,…..a třech barvách. Právě barvy se budou v této kolekci měnit podle momentálního trendu. Na podzim tak bude kolekce obsahovat kukuřičně žlutou, mátovou a odstíny losové. K této řadě bude k dispozici také speciální časopis s modely, tašky a dokonce i textilní nášivky, které bude možné našít na model.

Kromě této řady je připraveno i několik dalších krásných novinek, mě osobně zaujaly dva materiály, vhodné zejména na kabáty a ponča. V nabídce se také objeví ručně barvená vlna z Peru a několik přízí s efekty.

 

 

 

Katia letos opět nezklamala a držela se své kreativity. Modely se mi zdály méně sofistikované než minule, i když řada Concept zůstává i dál plná krásných materiálů. I sem přibydou vydařené novinky. V základní řadě se potom dočkáme různých materiálů v duchu novinky minulé sezóny, Infinity Shawl. Budou k dispozici v různých variantách i vzorech. V nabídce bude i například nová příze, která téměř dokonale imituje kožešinu.

 

 

Také Lana Grossa má několik krásných novinek, dočkáme se i další varianty oblíbeného Gomitola. Vstup do expozice byl, jako každoročně, pestrý a zajímavý.

Modely tohoto dodavatele se tradičně nesly v duchu klasiky a elegance a zaujmou určitě ty z vás, kteří mají rády právě klasiku, vzory a neradi experimentují v módě a módních trendech.

 

 

Ani firmy jako Noro a Louisa Hrading nezůstávají pozadu. I tady je připraveno několik novinek, ze kterých určitě něco zajímavého vybereme. Z letních materiálů mě moc zaujala příze Girandola, kterou máme již objednanou a čekáme na její dodání.

 

Schulana oproti tomu bohužel příjemně nepřekvapila a to ani modely ani novými materiály. Nový dynamický a mladý tým působil původně velmi dobře a nadšeně, ale bohužel…..V podstatě to, co v jejich nabídce zaujme, jsou příze, které jsme znali všichni od „původní“ Schulany. Přesně v duchu přísloví „Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky“……Rozhodli jsme se proto tuto značku vyřadit z naší nabídky. Nerada bych dál prezentovala něco o čem si sama nejsem úplně jistá.

A protože, když něco končí, jiné začíná….Myslím, že ani letos nebudete zklamané a během roku vás potěšíme nejednou nabídkou :-).

Schoppel Wolle, krásná hra barev a náročné, dokonale propracované modely. Určitě se k některým jejich přízím na podzim vrátíme.Ta hra barev stojí určitě za to a jejich modely jsou malá umělecká díla…..  co myslíte?

 

Reportáž by nebyla úplná, kdyby chyběly novinky Knit Pro 🙂

 

Letošní kolínský veletrh je za námi , ale my se budeme těšit na novinky, které zde byly prezentovány a pevně věřím, že se budete i letos těšit s námi :-).

 

Jana Linerová – LINJA

 

 

 

 

 

 

 

Veletrh Handarbeit und Hobby, Kolín nad Rýnem 2018

14 komentářů u „Veletrh Handarbeit und Hobby, Kolín nad Rýnem 2018

 • 28.3.2018 (12:02)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, p. Linerová, tak jsem to zkoukla jedním dechem. Děkuji za typ, kde se v Kolíně dobře najíst, to se vždy hodí. Co se týče veletrhu, nejdříve malý kompliment. Musím říct že se na Vás, jak se říká zub času nepodepsal. Nevím jak to děláte, ale vypadáte pořád stejně dobře, když srovnám s fotkami z minulých let. Chválím šaty s mladistvě vypadající bundičkou, sluší Vám to. Moc se těším na novinky, škoda že nejsou vidět náhledy klubíček. Modely jsou krásné, že mám chuť si je osahat. Chtěla jsem se zeptat, zda jste viděla i náhledy nových časopisů ostatních firem Katia i Lana Grossa. Na závěr, jsem moc ráda že nás touto fotoreportáží přenesete do vystavovaných prostor, a umožníte nám malý náhled. Brala bych více fotek. 🙂

 • 28.3.2018 (12:47)
  Trvalý odkaz

  Nádherná fotoreportáž. Jako vždy krásná paní nám přibližuje novinky klubíček,která jsou opět hodně lákavá,jako každý rok. Umožňuje nám nahlédnout a možná v budoucnu i realizovat naši představu pleteného modelu. Moc za tuto možnost děkuji,paní Linerová.

 • 28.3.2018 (13:28)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den p. Linerová, jedním slovem… opět nádhera.Na Vaší reportáž, se vždy moc těším. Vaše odbornost, s profesionálním přístupem a přitom se zápalem a láskou pro ruční práci, mi udělá vždy velkou radost. Děkuji a krásné jaro přeji.

 • 28.3.2018 (14:24)
  Trvalý odkaz

  Především děkuji za kompliment :-). Já myslím, že každá žena, která má zbytek domácnosti složený z opačného pohlaví může potvrdit, že je doslova „přeodpočívaná“ a to se bezesporu projevuje na vizáži :-D.

  K dalším dotazům. Časopisy mívá v náhledu většinou jen Lang, vždy vidím v podstatě hotové verze s modely, ale ještě bez popisů. Další firmy náhledy nemívají. Náhledy klubíček se většinou nemohou moc fotit, samozřejmě pokud jde o nové kolekce. Ale určitě se máte na co těšit, myslím, že bude z čeho vybírat. A co se fotek týče, je vždy těžké vybrat těch několik konkrétních. Mám pocit, že některé opravdu nevystihují tu krásu. To se týká třeba Langa, tak jak jsem to napsala i v reportáži. Jejich expozice je tak velkolepá a prostě nezdokumentovatelná :-).

 • 28.3.2018 (14:30)
  Trvalý odkaz

  Hezký den paní Vedlichová,
  moc děkuji za milá slova i osobní „pochvalu“. Vypadá to, že jste se na mě dnes domluvily :-). Samozřejmě mě to těší, v mém věku již dvojnásob :-).
  Ale zároveň je pro mě potěšující zájem Váš i dalších zákaznic o naši nabídku. To ej samozřejmě ten hlavní hnací motor, který je pro další práci důležitý. Ještě jednou moc děkuji a ať Vám pletení přináší potřebný relax a dobrou náladu.

 • 28.3.2018 (14:33)
  Trvalý odkaz

  Krásný den,

  opět moc děkuji za milá slova. Bez nadšení by to snad deset let nešlo dělat a nebo by to přinejmenším bylo znát :-). Musím napsat, že klubíčka i móda obecně mě stále ještě baví a přináší tu potřebnou radost. Těch starostí je kolem obchodu víc než dost , potřebná kompenzace je nutná :-).

 • 28.3.2018 (14:43)
  Trvalý odkaz

  Děkuji za reportáž, krásně se čte a při prohlížení fotek se člověk až zasní. Mám taky ráda modely od Lang a jejich časopisy si nenechám ujít, takže na novou řadu jsem zvědavá a ten název Wooladdict má znamenat že si koupím jedno klubíčko a budu chtít všechny? A na tu nádheru od Schoppel bych potřebovala víc trpělivosti, ale třeba někdy. Mějte se moc krásně a dál nám přinášejte radost a potěšení ( a trochu i té závislosti )

 • 28.3.2018 (14:56)
  Trvalý odkaz

  Ano, myslím, že přesně tak to Lang myslel :-). V podstatě jen zveřejnil to, co o sobě už všechny víme :-D…..Takže jinými slovy, netřeba se obávat, bude to stejné jako nyní:-).
  Schoppel má opravdu náročné modely,pro mě osobně na nošení někdy až moc. Více se mi líbí čisté linie a kombinovatelná jednoduchost. Ale třeba ten světlý kabát byl úžasný a nebo některé šálky a plédy…..Jako doplněk prostě klenot.

 • 30.3.2018 (8:32)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den paní Linerová,

  také se ráda připojuji s poděkováním a zároveň obdivem. Asi bych jen opakovala, co už bylo napsáno. Některé výrobky jsou jako umělecká díla, člověka to nutí se podívat znovu jen tak pro radost. Vlastně nejen na výrobky, ale i na klubíčka. Se Schulanou je to bohužel tak, jak píšete. Já jsem už na podzim čekala více, ale říkala jsem si, že to je začátek a těšila se na jaro. Jejich webovky jsou také nezajímavé, vlastně byly stále stejné. Až nedávno se tam objevila čtyři klubíčka novinek, která mě také nijak nezaujala. Schulana byla moje srdcovka a tak zbývá jen ta nostalgie. Je to jak v životě, naštestí vždy přijde něco nové. Louisa Hrading také nepřináší hodně novinek, ale těch pár je vždy úžasných. Už se moc těším.

  Děkuji
  Hana Žišková

 • 31.3.2018 (10:06)
  Trvalý odkaz

  Paní Jano , děkuji za skvělý článek a inspirativní fotografie a budu se těšit na novinky které jste pro nás vybrala .
  Pěkný den Martina K

 • 31.3.2018 (10:26)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  se Schulanou máte naprostou pravdu,jakýkoliv progrese se bohužel nekonal. Navíc novinky nejsou materiálově zajímavé a nesplňují, podle mého názoru, tu materiálovou třídu, na kterou jsme byli zvyklí. Totéž modely. Je to velká škoda,ale tak to bohužel někdy je. Na veletrhu se znovu objevila letos i značka Gedifra, ale platí naprosto totéž co pro Schulanu. Nabídka z minulých dob a i modely, které dříve Gedifra měla byly v jiné třídě.
  Máte naprostou pravdu v tom, že je třeba to tak přijmout, vždy se objeví něco jiného, zajímavého :-).

 • 31.3.2018 (10:28)
  Trvalý odkaz

  Hezký den,

  děkujeme za příspěvek, určitě je na co se těšit :-).

Komentáře nejsou povoleny.