Testovat letošní novinky Lang yarns byla velmi příjemná záležitost, o jejich zařazení jsme byli rozhodnuti prakticky už na veletrhu v Kolíně nad Rýnem :-). Jednotlivé příze jsou pro vás přeobjednané již od dubna, k dispozici budou tak prakticky v celé barevnosti. Do nabídky je budeme přidávat postupně, v průběhů měsíců července až září tak, jak budou pro nás vyrobeny. V následujících dvou týdnech také proběhne aktualizace ostatních přízí Lang yarns o nové barevné odstíny.

Na začátku přijde na řadu tato mohérová kráska, jedná se o degradé variantu nádherného mohérku s hedvábím Mohair Luxe, který je již několik let stálicí firmy Lang.

 

Strašně moc mě oslovila novinka Gordon,směs vlny a mohéru. Pro někoho možná nenápadná varianta tweedu. Ale naprosto úžasná v úpletu, lehoučká a velmi měkká a příjemná, absolutně nekousavá. Vzorek je pletený na doporučených jehlicích číslo 4 a i když moc neutahuji, vzoreček  přesně splňoval rozměry.

Další nadšení v nás vyvolala jemňoučká Viola. Ideální pro všechny milovnice lehkých a přitom hřejivých pletenin,tedy naprosto ideální třeba pod kabát nebo bundu. Úžasné barvy, ať už pastelové odstíny nebo klasika. Navíc ideální spotřeba, na dámský svetr velikosti 38 pouhých 300 g. Tady jsem vzoreček pletla na doporučených jehlicích číslo 4,5 a pro mě je pletenina příliš volná. Myslím, že tak akorát třeba na šátek nebo šálu, nákrčník….Pokud bych pletla svetřík, musela bych osobně použít menší jehlice, aby se pletenina nevytahovala.

Duke, krásná varianta středně silné příze, směs vlny, alpaky a hedvábí. Já z ní vidím třeba nádherný pánský svetr, dámský kabátek nebo i  pončo. A určitě bude krásná i na doplňcích.  Opět zajímavě nakombinované barvy. Vzoreček pletený na doporučených jehlicích byl opět pro mě osobně trochu volnější, půl velikosti bych určitě, při svém stylu pletení, ubrala.

Vlna jaka , hedvábí a ovčí vlna…..to je dohromady Setayak. V tomto případě opět lehká, nadýchaná a absolutně nekousavá příze pro všechny, kteří mají rádi luxusní a přitom hřejivé a lehké úplety.Co byste řekli třeba ležérnímu delšímu kabátku a nebo hřejivému nákrčníku ? …..:-). Velikost jehlic podle doporučení výrobce tady pro mě byla naprosto v pořádku.

Nejsilnější z materiálů této řady, Lyonel. Barevná kráska ve velmi zajímavé sprejové optice. Nádherné kombinace barev, 97 je jako z obrazů Clauda Moneta :-)….Bude krásná na doplňky, kabáty, ponča. I když má velký podíl vlny, polyamid ji odlehčuje a tak není nijak těžká. Moc se mi tady líbil i rubový žerzej. Vzoreček jsem pletla na jehlicích č. 8, doporučená velikost 9 je pro mě osobně  už hodně velká.

Carina…krásná alpaka, odlehčená polyamidem. Přesně ve stylu na který jsme u Langa u těchto přízí zvyklí. Nenápadná a přitom úžasná v pletenině.Opět ležérní svetry, kabátky, ponča….šátky…. Podobný materiál má v nabídce letos i Katia. Kvalita obou přízí je trochu jinde, ale ani v případě Katii se nejedná o špatný materiál.

Řada Wooladdicts přináší několik nových přízí, Trust, Faith, Respect. Jedná se většinou o kombinace vlny, alpaky a polyamidu. Opět nádherně odlehčené takže i poměrně silný úplet není těžký. Základní barvy v přírodních odstínech jsou letos doplněné barvami vínová, skořicová a smrkově zelená. Opět krásné materiály, které nádherně vyniknou na modelech této řady.

 

Naše postřehy k novinkám Lang yarns

8 komentářů u „Naše postřehy k novinkám Lang yarns

Komentáře nejsou povoleny.