I v letošním roce jsme strávili krásné tři dny v Kolíně nad Rýnem. Naším cílem byl samozřejmě veletrh Handarbeit und Hobby, ale počasí bylo tak nádherné, že jsme neodolali  ani letos procházce městem a samozřejmě výbornému místnímu pivu. Rozhodně nejsem pivař, ale německému pivu prostě odolat nikdy neumím:-).

Letos to byla v pořadí už desátá cesta do Kolína. Velmi ráda se sem vracím a to i proto, že s mnoha dodavateli jsme za tu dobu navázali velmi přátelské vztahy. Je to pro nás tedy i příležitost potkat „staré známé“….. Výstavní prostor  byl i letos velmi obsáhlý, mimo hlavních vystavovatelů zde byla řada menších firem z celého světa a to včetně výrobců látek a galanterie.

Modely firmy On line…tady převládaly zemité, přírodní odstíny.

Hra barev v expozicích různých výrobců.

Modely Noro

Krásný kabát v expozici firmy Austermann

Hodně pestré barvy vévodily zejména kolekcím vystavovatelů přízí nižších kategorií.

 

My jsme se zaměřili na naše hlavní dodavatele a tady musím napsat, že mě velmi mile překvapila Lana Grossa. Už jejich letošní jarní kolekce a modely jsou krásné, pokud sledujete tuto značku tak mi určitě dáte za pravdu, že modely mají najednou trochu jiný nápad a „šmrnc“. Určitě velikou zásluhu na tom má i modelka, která sice patří v modelingu do kategorie plus age, ale modely získávají v jejím podání šarm a švih.

V podstatě ve stejném duchu se ponese i nová podzimně zimní kolekce a milovníci krásných přízí si přijdou rozhodně na své. Máme se tedy všichni na co těšit :-).

 

Lang Yarns, to je pomyslná jistota v nabídce, která nezklame. Jejich expozice patří na veletrhu vždy k těm největším a nejrušnějším.

Lang každoročně představuje nadčasové a střihově i technicky velmi propracované modely. Stejně tak to bude i v nové sezóně. Seznámili jsme se se spoustou krásných novinek a protože Lang má i dokonalý servis, vzorková klubíčka nových přízí už zítra budou u nás.

Lang bude i na podzim pokračovat v řade Woolladicts, která bude letos doplněna o nové trendy odstíny- vínovou, rezavě hnědou a lahvově zelenou. Tyto barvy postupně nahradí mátovou, žlutou a růžovou a doplní tak základní řadu natur a šedých barev. Na podzim vyjde pouze hlavní katalog FaM Collection, další časopisy budou nahrazeny speciály k jednotlivým novinkám, podobně jako tomu bylo už nyní, na jaře.

Z veletrhu jsem letos, v předstihu, odjela vybavena i výtiskem nového podzimního FaM Collection a tak společně se vzorky novinek  bude příprava ohledně zařazení přízí pro novou sezónu obzvlášť pečlivá :-). Mohu se zaměřit ve výběru materiálů i na konkrétní, zajímavé modely a barvy.

 

Katia v porovnání s lety minulými tak trochu ztrácí ze své sofistikovanosti, kterou v minulosti odstartovala řadou Concept. Jejich modely jsou jako vždy ale zajímavé a co se přízí týče i tady bude z čeho vybírat. Katia má i krásnou podzimní kolekci látek, bohužel se zaměřuje hlavně na motivy pro děti. Ale ty jsou opravdu povedené a neokoukané.

A to, že je Katia firma kreativní bylo vidět už při vstupu do jejich expozice, kterému kralovala tato skupinka pletařů :-).

 

Pokud vás napadá dotaz ohledně nového dodavatele tak možná budete zklamáni. Nikoho dalšího do nabídky zařazovat letos nebudeme, chceme se i dál zaměřit na co nejširší nabídku firem, které máme na shopu. Máme   samozřejmě vybraných několik zajímavostí od různých výrobců, ty v průběhu roku určitě do nabídky přibudou a udělají ji zajímavější. Nezapomeneme zařadit i několik přízí od Noro, Araucania Peru, Louisa Harding…Prostě vás a vlastně i sebe :-), protože v této chvíli ani my nemáme stoprocentně jasno v tom pro co se nakonec rozhodneme, chceme trochu napínat a zároveň překvapovat….:-)

 

 

 

 

 

Handarbeit und Hobby 2019 našima očima 🙂

11 komentářů u „Handarbeit und Hobby 2019 našima očima :-)

 • 5.4.2019 (7:42)
  Trvalý odkaz

  Paní Linerová, děkuji za skvělou reportáž.

 • 5.4.2019 (16:02)
  Trvalý odkaz

  Paní Linerová, děkuji za reportáž, každý rok se na ni těším. Ukážete vzorková klubíčka? Lana Grossa má letos moc hezká klubíčka, i když jsem je ještě nestihla proměnit v konkrétní součást mého šatníku. Musím přiznat, že mě v jisté míře ovlivnila právě ta zajímavá modelka, které už není 20 let. Potěšila mě také zpráva o vínovém odstínu Woolladdicts a přízích Noro. Můj jediný a oblíbený svetr z Nora už začíná jevit známky „stárnutí“, takže bude potřeba něco dalšího, ten jediný mě zmrzlíka totiž v zimě vždy zahřeje, i když není moc silný, což je fajn. Je hezké, že se máme na co těšit.

  Srdečně zdravím

 • 5.4.2019 (16:57)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, paní Linerová, děkuji za motivující reportáž. Modelka u Lana Grossa mě taky zaujala, moc jí to sluší. Máme se na co těšit a to je dobře. Nové výmysly výrobců a návrhářů mě neustále překvapují a je skvělé že vaším prostřednictvím se dostanou až k nám. Ať se vám stále daří.

 • 5.4.2019 (18:28)
  Trvalý odkaz

  My děkujeme za návštěvu blogu :-).

 • 5.4.2019 (18:35)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den paní Formánková,
  určitě ukážu až budu mít jasno a promyšleno co předobjednat a příze si vyzkouším. Možná dám malou „návnadku“ vzorečků :-)).
  A Noro je prostě Noro, to je jinou kvalitou nenahraditelné, i když se různé firmy snaží barevnost zdatně napodobit. Noro není jen o té barevnosti.A hřeje tedy nádherně, to máte naprostou pravdu. Já jsem letos v zimě zjistila, že jsem svetry z Nora oblékla minimálně. Mimo pobytu na horách byla letošní zima na ně tady u nás docela mírná :-).

 • 5.4.2019 (18:39)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, moc děkujeme za příspěvek. Modelka Lana Grossy je opravdu dalším důkazem toho, že žena může mít šarm v jakémkoliv věku. Často na ulici potkám starší dámy, které vypadají úžasně a mají úžasné kouzlo.

 • 8.4.2019 (12:52)
  Trvalý odkaz

  Přesně tak. A taky je fajn si okoukat pro inspiraci, s čím lze hezky pletené modely zkombinovat tak, že krásně vyniknou a hodí se i k zralejšímu věku.

 • 27.8.2023 (8:33)
  Trvalý odkaz

  Currency exchange service for Cambodian riels to Thai baht
  Cross-border fund transfers made easier with currency conversion
  Depositing physical currency in Cambodian banks for Thai baht
  Convenient cash withdrawal in Thailand using Krungsri bank ATMs
  Seamless money transfer to designated bank accounts within the Thai banking network
  https://images.google.com.do/url?q=https://khrtothb.com
  Seamless money transfer to designated bank accounts within the Thai banking network Cross-border fund transfers made easier with currency conversion Seamless money transfer to designated bank accounts within the Thai banking network Cross-border fund transfers made easier with currency conversion Convenient cash withdrawal in Thailand using Krungsri bank ATMs bbb0836

Komentáře nejsou povoleny.