I v letošním roce jsme strávili krásné tři dny v Kolíně nad Rýnem. Naším cílem byl samozřejmě veletrh Handarbeit und Hobby, ale počasí bylo tak nádherné, že jsme neodolali  ani letos procházce městem a samozřejmě výbornému místnímu pivu. Rozhodně nejsem pivař, ale německému pivu prostě odolat nikdy neumím:-).

Letos to byla v pořadí už desátá cesta do Kolína. Velmi ráda se sem vracím a to i proto, že s mnoha dodavateli jsme za tu dobu navázali velmi přátelské vztahy. Je to pro nás tedy i příležitost potkat „staré známé“….. Výstavní prostor  byl i letos velmi obsáhlý, mimo hlavních vystavovatelů zde byla řada menších firem z celého světa a to včetně výrobců látek a galanterie.

Modely firmy On line…tady převládaly zemité, přírodní odstíny.

Hra barev v expozicích různých výrobců.

Modely Noro

Krásný kabát v expozici firmy Austermann

Hodně pestré barvy vévodily zejména kolekcím vystavovatelů přízí nižších kategorií.

 

My jsme se zaměřili na naše hlavní dodavatele a tady musím napsat, že mě velmi mile překvapila Lana Grossa. Už jejich letošní jarní kolekce a modely jsou krásné, pokud sledujete tuto značku tak mi určitě dáte za pravdu, že modely mají najednou trochu jiný nápad a „šmrnc“. Určitě velikou zásluhu na tom má i modelka, která sice patří v modelingu do kategorie plus age, ale modely získávají v jejím podání šarm a švih.

V podstatě ve stejném duchu se ponese i nová podzimně zimní kolekce a milovníci krásných přízí si přijdou rozhodně na své. Máme se tedy všichni na co těšit :-).

 

Lang Yarns, to je pomyslná jistota v nabídce, která nezklame. Jejich expozice patří na veletrhu vždy k těm největším a nejrušnějším.

Lang každoročně představuje nadčasové a střihově i technicky velmi propracované modely. Stejně tak to bude i v nové sezóně. Seznámili jsme se se spoustou krásných novinek a protože Lang má i dokonalý servis, vzorková klubíčka nových přízí už zítra budou u nás.

Lang bude i na podzim pokračovat v řade Woolladicts, která bude letos doplněna o nové trendy odstíny- vínovou, rezavě hnědou a lahvově zelenou. Tyto barvy postupně nahradí mátovou, žlutou a růžovou a doplní tak základní řadu natur a šedých barev. Na podzim vyjde pouze hlavní katalog FaM Collection, další časopisy budou nahrazeny speciály k jednotlivým novinkám, podobně jako tomu bylo už nyní, na jaře.

Z veletrhu jsem letos, v předstihu, odjela vybavena i výtiskem nového podzimního FaM Collection a tak společně se vzorky novinek  bude příprava ohledně zařazení přízí pro novou sezónu obzvlášť pečlivá :-). Mohu se zaměřit ve výběru materiálů i na konkrétní, zajímavé modely a barvy.

 

Katia v porovnání s lety minulými tak trochu ztrácí ze své sofistikovanosti, kterou v minulosti odstartovala řadou Concept. Jejich modely jsou jako vždy ale zajímavé a co se přízí týče i tady bude z čeho vybírat. Katia má i krásnou podzimní kolekci látek, bohužel se zaměřuje hlavně na motivy pro děti. Ale ty jsou opravdu povedené a neokoukané.

A to, že je Katia firma kreativní bylo vidět už při vstupu do jejich expozice, kterému kralovala tato skupinka pletařů :-).

 

Pokud vás napadá dotaz ohledně nového dodavatele tak možná budete zklamáni. Nikoho dalšího do nabídky zařazovat letos nebudeme, chceme se i dál zaměřit na co nejširší nabídku firem, které máme na shopu. Máme   samozřejmě vybraných několik zajímavostí od různých výrobců, ty v průběhu roku určitě do nabídky přibudou a udělají ji zajímavější. Nezapomeneme zařadit i několik přízí od Noro, Araucania Peru, Louisa Harding…Prostě vás a vlastně i sebe :-), protože v této chvíli ani my nemáme stoprocentně jasno v tom pro co se nakonec rozhodneme, chceme trochu napínat a zároveň překvapovat….:-)

 

 

 

 

 

Handarbeit und Hobby 2019 našima očima 🙂

9 komentářů u „Handarbeit und Hobby 2019 našima očima :-)

 • 5.4.2019 (16:02)
  Trvalý odkaz

  Paní Linerová, děkuji za reportáž, každý rok se na ni těším. Ukážete vzorková klubíčka? Lana Grossa má letos moc hezká klubíčka, i když jsem je ještě nestihla proměnit v konkrétní součást mého šatníku. Musím přiznat, že mě v jisté míře ovlivnila právě ta zajímavá modelka, které už není 20 let. Potěšila mě také zpráva o vínovém odstínu Woolladdicts a přízích Noro. Můj jediný a oblíbený svetr z Nora už začíná jevit známky „stárnutí“, takže bude potřeba něco dalšího, ten jediný mě zmrzlíka totiž v zimě vždy zahřeje, i když není moc silný, což je fajn. Je hezké, že se máme na co těšit.

  Srdečně zdravím

  Reagovat
  • 5.4.2019 (18:35)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den paní Formánková,
   určitě ukážu až budu mít jasno a promyšleno co předobjednat a příze si vyzkouším. Možná dám malou „návnadku“ vzorečků :-)).
   A Noro je prostě Noro, to je jinou kvalitou nenahraditelné, i když se různé firmy snaží barevnost zdatně napodobit. Noro není jen o té barevnosti.A hřeje tedy nádherně, to máte naprostou pravdu. Já jsem letos v zimě zjistila, že jsem svetry z Nora oblékla minimálně. Mimo pobytu na horách byla letošní zima na ně tady u nás docela mírná :-).

   Reagovat
 • 5.4.2019 (16:57)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, paní Linerová, děkuji za motivující reportáž. Modelka u Lana Grossa mě taky zaujala, moc jí to sluší. Máme se na co těšit a to je dobře. Nové výmysly výrobců a návrhářů mě neustále překvapují a je skvělé že vaším prostřednictvím se dostanou až k nám. Ať se vám stále daří.

  Reagovat
  • 5.4.2019 (18:39)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, moc děkujeme za příspěvek. Modelka Lana Grossy je opravdu dalším důkazem toho, že žena může mít šarm v jakémkoliv věku. Často na ulici potkám starší dámy, které vypadají úžasně a mají úžasné kouzlo.

   Reagovat
   • 8.4.2019 (12:52)
    Trvalý odkaz

    Přesně tak. A taky je fajn si okoukat pro inspiraci, s čím lze hezky pletené modely zkombinovat tak, že krásně vyniknou a hodí se i k zralejšímu věku.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.