Doma mám muže celkem tři a pokud se pletení a mého podnikání týká , ovlivnili ho všichni.

První může za to, že nyní dělám to co dělám. Myšlenka na e shop vznikla před lety, když jsem se po mateřské dovolené rozhodovala jestli se vrátit k public relation nebo zvolit něco časově méně náročného. V té době jsem ovšem netušila, že tato práce za několik let tu původní svou časovou náročností předčí :-)………. Druhý je autorem řady krásných fotek, které provázely a provází prezentaci mého prodeje a také příležitostným a dobrovolným modelem.    A ten třetí je mou velkou oporou v podnikání. Mimo jiné, se mnou absolvoval všechny dosavadní veletrhy v Kolíně nad Rýnem a byl při jednáních se všemi dodavateli.

kuba1

Moji muži jsou také dokonalými detektory kvality a nekousavosti materiálu. Velkou výhodu to má právě na výše zmiňovaném veletrhu v Kolíně nad Rýnem, protože když můj doprovod vyzkouší nekousavost příze a prohlásí, že tohle JE kvalita, věřte tomu, že to kvalita opravdu JE :-)……Nejednou se takový materiál stal v následující sezóně hitem naší nabídky…….:-).

S pletením rozhodně na své muže nezapomínám, ale držím se zásady, že veškeré pleteniny musí mít styl a odpovídat současným trendům. Být příjemné na nošení a mít dobrý střih, který nikde nepřekáží a nepřebývá. Hodně promýšlím co pro ně upletu, protože chci, aby výsledek odpovídal jejich představě a rádi výrobek nosili. Tady si nemohu odpustit poznámku, že se stále na internetu setkávám s fotkami „modelů“, které opravdu nositelům radost nemohou udělat. Vybírejte proto pečlivě střih a materiál .Sledujte aktuální trendy a nové střihy a také zpracování materiálů. I pletařský svět se posunul a in už dávno nejsou stejné svetříky a čapky, které nás provázely našim dětstvím. Uvidíte, že toto všechno se promítne na výrobku, který ti vaši muži budou rádi nosit.

Pokud vybírám materiál pro muže, prvním požadavkem je „nekousavost“ a druhým jsou příze středně silné a tenčí. Ti moji muži nemají rádi super objemné svetry ani doplňky. Osobně se mi osvědčila různá merina nebo odlehčené kombinace s vlnou, ale také různé druhy tenčích a středně silných  tweedů. Letos je například v nabídce krásný tweed od firmy Lang s příměsí vlny z jaka. Nádherný, hřejivý materiál, který úplně láká uplést něco pro muže :-).

Ale my si nebudeme nyní dávat tak velký cíl jako je svetr, protože jsme v období zimy a uplést pánský svetr, díky jeho velikosti, je často časově náročné. Navrhuji zaměřit svůj čas na jednoduchý a hezký doplněk pánského šatníku. Co třeba takový loop– nákrčník, který můžeme doplnit případně i čapkou v aktuálních spadlém trendy vzhledu?

Autorský popis na loop dávám k dispozici a volnému stažení na našem shopu. Materiálem je tentokrát příze Merino Tweed od firmy Katia, velmi příjemná směs s vlnou, se zajímavým efektem tweedu. Z tohoto matreiálu jsou krásné i svetry. Plést můžete ale i z merina nebo jiné směsové příze.

Nákrčník podobného stylu je možné uplést také z pruhující příze a využít tak efekt, který barva nabízí.

kuba3

 

K nákrčníku je možné uplést i čapku, jak již bylo výše uvedeno. K dispozici dávám návod na čapku Unisex, s plastickým vzorem „tažených ok“. Aktuálním spadlý trend je velmi slušivý a to nejen u pánů, ale i v dámském šatníku. Chce to ovšem vybrat správný materiál, poddajný, splývavý, který se nebude vytahovat. A samozřejmě  také dobrý střih, který sedí, aby z čapky nebyl nevzhledný pytel.

cepice-kolaz

 

Všechny tyto doplňky jsou hotové doslova za chvilku, takže ten váš „muž“ může na zimní procházku vyrazit již brzy v něčem novém :-).

Nezapomínejme na muže

11 komentářů u „Nezapomínejme na muže

 • 12.12.2016 (20:42)
  Trvalý odkaz

  Dobrý večer, Jani super článek! Momentálně hledám vzor na pánskou čepici, tak jsi mi moc pomohla. Děkuji. Mmch, máš to krásně vyfocené, ostatně jako vždy.

 • 12.12.2016 (21:00)
  Trvalý odkaz

  Dobrý večer p. Linerová, skvělý blog a parádní návody, které potěší každou pletařku.A protože …“Do Vánoc trochu času ještě zbývá“, tak mnohá z nás, ještě stihne uplést nákrčník,čepici,nebo šálu a nezapomene tak ,na ty své muže. Přeji Vám, i Vašim mužům , příjemný adventní čas a těším se, na příští posezení, ve Vaší pohodové kavárně.

 • 13.12.2016 (7:17)
  Trvalý odkaz

  Ahoj Jani,
  skvělý nápad s kavárnou. Jsem dnes tady poprvé a myslím,že bude hodně navštěvovaný,protože je krásně „udělaný“ i s popisy – super. Taky jsem se včera chytla šály pro manžela a synovi určitě udělám loop. Zase budou dárečky pod stromeček pletené a tentokrát pro mužskou část rodiny.
  Přeji všem krásný adventní čas, bez honění se za drahými dárky , šílení s úklidem a v kuchyni s cukrovím. Ať máme všichni čas na sebe a rodinu. Šinyk

 • 13.12.2016 (11:20)
  Trvalý odkaz

  Ahoj Romano,
  moc děkuji za příspěvek a jsem ráda, že se Ti zrovna toto téma hodí.
  Fotky s tak fotogenickým „modelem“ se fotí velmi dobře :-).

 • 13.12.2016 (11:22)
  Trvalý odkaz

  Hezký den paní Robková,

  sama jsem právě jeden nákrčník dopletla, společně s další čapkou, na kterou bude časem také návod. Bohužel můj „model“ je nyní pracovně zaneprázdněn takže jsem nemohla čapku nafotit. Snad to brzy napravíme :-).

 • 13.12.2016 (11:23)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den paní Golíková,

  moc děkuji za krásný příspěvek! Máte pravdu v tom, že vánoční čas je zejména o pohodě, na to bychom neměli zapomínat ani v tak uspěchané době.

 • 13.12.2016 (13:53)
  Trvalý odkaz

  Čapky jsou slušivé, zvlášť když vám je předvádí Vojta Dyk 🙂

 • 13.12.2016 (14:34)
  Trvalý odkaz

  A já myslela, že téma podobnosti máme už vyřešené na Fleru :-D………..S Vojtou Dykem, to by se to fotilo, ale my používáme „jen“ zdařilou imitaci :-).

 • 20.12.2016 (11:47)
  Trvalý odkaz

  Moc krásně napsané, skvělé nápady a úžasné fotky. Fandím… 🙂

 • 23.7.2023 (10:37)
  Trvalý odkaz

  However, the MDA MB468 cell line was approximately 4 fold more sensitive to the growth inhibitory effect of I3C than the HBL100 line, with approximate IC 50 values at 168 h of 30 and 120 Ој m, respectively cheapest cialis available

Komentáře nejsou povoleny.